KÖPRÜ TİPİ VİBRASYON TAKOZU

(KTVT)KÖPRÜ TİPİ VİBRASYON TAKOZU


Köprü tipi vibrasyon takozları üretimini yaptığımız bu tip vibrasyon takozları ileri,geri,aşağı,yukarı kuvvetlerde lastiğin diğer takozlarımızdan daha kalın olması ve ileri,geri hareketlerinde iki açısal yüzeye ve üst bağlantı parçasınında açılı olması sebebiyle bu yüzey kuvvetleride ve vibrasyonu daha esnek bir şekilde karşılamaktadır.
Aşağıdaki detay ölçülerindede görüleceği gibi köprü sistemi ayaklar ve destek lastikleri ile kuvvetlendirilmiştir.ürün kodlarımız şu şekilde ifade edilir; “E: vibrasyon takozunun bağlantı ekseni mm ve inch şeklinde ifade edilir.”
örneğin: E:100-E:105-E:125-E:140-E:160-E:175-E:180-E:200-E:250-E:300  gibi.

Her modelimizin dört çeşit lastik sertliği vardır.Shore A 40,50,60,70 sertlikleri vardır ve her delik eksenine göre absorbe edecek güçte ( E ) eksen bulunabilir.
KTVT-E:175 – 6 7/8" kodlu olan vibrasyon takozumuz YANMAR makine takozu eksenlerine uygundur ve daha esnek (flexible) dır.Diğer motor takozlarına da çok rahat bir şekilde bağlanılabilir.

KTVT köprü tipi vibrasyon takozunun motorunuza göre seçimi şu şekilde yapabilirsiniz.
Motorunuz marin tipi ise çizelgede “Z” ile gösterilen kg/mm esnemeyi ifade eder.
Yukarıda sertlik; Shore A: 40 , 50 , 60 , 70 olarak verilmiştir.Çizelgede 3 mm deki esneme kg değeri 10’a bölündüğünde çıkan rakam bir vibrasyon takozuna gelen (HP) beygir gücüdür 4 ile çarpıldığında motorun gücünü bulmuş olursunuz bu değer emniyet katsayılıdır.
örnek: 80 HP gücünde motorun eski takoz ekseni E:140 ise yine aynı eksene KTVT E:140, Shore A 50 sertlikteki vibrasyon takozunu kullanmalısınız çünkü;
 Z değeri = 190/3 mm dir;
örnek: 190 /10 =  19 HP x 4 = 76 HP ifade eder.
            Marin dışında jenaratör kompresör vibrasyonla iligili başka makinelerde vidalı sistemi kullanabilirsiniz ve 3 mm esnemedeki kuvveti alarak montaj yapılan takoz miktarı ile çarparak taşıma gücünü bulabilirsiniz bu kuvvet maksimumdur %50 kuvvete kadar düşürülebilir. 

DİKKAT !!! - Vibrasyon takozu ve lastik flexible kaplinlerinizi yağdan ve motorinden koruyunuz.
Teknik bilgi için firmamızı arayabilirsiniz.

COPYRIGHT © ERMAKSAN GEMİ ve TEKNE YAN SANAYİİ